Підготовка до школи

2020-10-16

Коли дошкільний вік закінчується, батьки стурбовані тим, щоб якомога краще підготувати дитину до школи. Якщо дитина готова, початок шкільного життя проходить комфортно і для неї самої, і для всієї родини.

Перехід від дошкільного до шкільного віку передбачає зміни в стосунках дитини з батьками і однолітками. Одні взаємини закінчуються, а на зміну їм приходять інші. З цього приводу діти часто відчувають змішані почуття. Наприклад, дитина може відчувати смуток від того, що закінчується її навчання в дитячому садку, і тривогу від того, що їй треба йти до школи. Якщо дитина зможе адаптуватися до таких змін, вона позитивно сприйме майбутнє навчання у школі.

Розглянемо кілька порад, які допоможуть підготувати дитину до школи.

• Сходіть з дитиною до школи до початку навчального року. По можливості зустріньтеся з учителем дитини. Дайте дитині можливість оглянути клас, у якому вона буде вчитися.
  • Розпитайте вчителя про те, що чекає дитину в перший рік навчання. Чи є в школі група продовженого дня? Чи передбачений у ній денний сон? Чи їдять діти в їдальні? Чи обслуговують вони себе самі під час прийому їжі, чи їм накривають на стіл?
  • Поступово включайте нові заняття в повсякденне життя дитини. Наприклад, якщо в школі діти обідають в їдальні і самі приносять їжу до свого столу, потренуйтеся вдома. Нехай дитина потренується ставити тарілку з їжею на піднос і нести його до столу. Якщо в школі не передбачений денний сон, поступово скорочуйте його час за кілька місяців до початку навчання. Якщо дитина ходить до дитячого садка, поговоріть з вихователем, щоб він не змушував дитину спати вдень.
  • Поговоріть з дитиною про те, що зміниться і що залишиться колишнім. Наприклад, деякі дитсадкові друзі дитини можуть стати її однокласниками, але вона також зможе завести нових друзів. Психологи стверджують, що дитині легше пристосуватися до школи, якщо в одному класі з нею вчаться її друзі. Дізнайтеся, чи буде хтось із друзів дитини вчитися з нею в одному класі. Якщо ні, познайомтеся з родиною, чия дитина буде вчитися з вашою в одному класі і живе поблизу. Учитель надасть вам необхідну інформацію.
  • Заохочуйте дитину ділитися своїми почуттями з приводу майбутнього навчання в школі.

Коментарi