Як заспокоїти примхливу дитину?

2020-10-21

До трирічного віку діти не вміють мислити раціонально. Вони керуються тільки потребами й емоціями і прагнуть вашої підтримки, щоб упоратися з почуттями, які їх переповнюють. Найпоширенішим способом виразити емоції для маленьких дітей є примхлива поведінка.

Діти часто вередують і скиглять, випробовуючи ваше терпіння. Чому ж вони так поводяться? І що варто робити батькам у такому разі? Розгляньмо причини примхливої поведінки дітей і способи впоратися з нею.

Що таке примхлива поведінка?

Примхлива поведінка дитини може бути викликана фрустрацією через нездатність виконати ту чи іншу дію або через те, що виконана дія призвела до несподіваного результату. Дитина починає скиглити у відповідь на щось або через відчуття голоду, болю чи втоми. Як правило, вперше дитина виявляє примхливу поведінку у віці 4–6-ти місяців.

Таким чином, примхлива поведінка – це своєрідна форма комунікації у випадках, коли дитина не в змозі подбати про себе і потребує батьківської допомоги. Про що ж дитина сигналізує за допомогою примхливої поведінки?

Чому діти вередують

Причини примхливої поведінки можуть бути різними: від поганого настрою до проявів хвороби. Ось найпоширеніші з них.

1. Дитина обмежена у спілкуванні

2. Дитина голодна

3. Дитина втомилася від тривалої подорожі або прогулянки

4. Дитині потрібно замінити підгузок

5. Дитині жарко або холодно

6. У дитини можуть бути висока температура, висип тощо

7. Дитина могла ковтнути повітря

8. Дитина потребує уваги

9. Дитина емоційно напружена, відмовляється спати

Примхлива поведінка – не завжди забаганка дитини. Іноді така поведінка свідчить про ті чи інші проблеми зі здоров'ям у малюка.

https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/4037/

Кiлькiсть переглядiв: 33

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.