Правила дитячого харчування влітку
Правила дитячого харчування влітку
Літній період у дитини асоціюється з теплом, морем, річкою, новими яскравими враженнями. Літо - прекрасна пора, але в цей період року змінюється і апетит. Це й зрозуміло - все змінюється з приходом спекотного літа, також відбуваються і зміни в організмі: змінюються обмінні процеси і смакові переваги.
Діти відмовляються від вже звичних вечерь та обідів, переходять на легке харчування. Батьки, відповідно, стурбовані такою реакцією дітей і намагаються все-таки нагодувати їх, як і раніше.
Як же необхідно годувати дітей в літній період?
Зовнішня температура в літній період впливає на обмін речовин дитину. Отримані з харчуванням калорії змушені боротися не з підтриманням температури тіла, а з його охолодженням. Ні для кого не секрет, що діти відрізняються великою рухливістю і це впливає на обмін речовин в організмі. Істотні кількості води виводяться з організму з випаровуванням вологи. Разом з нею виводиться і сіль.
Для росту дитині потрібні ще й білки, особливо тваринного походження. Але ось проблема, діти в жарку погоду дуже неохоче вживають м'ясні продукти, і слід подбати про їх заміну.
Заміною білка можуть послужити молочні продукти і молоко. Додайте сир, жовток яйця і сир. Безумовно, недостача білкового резерву зможе поповнитися за рахунок даних продуктів.
Також в раціоні дитини повинен бути присутнім жир. Він поповнюється за рахунок рослинних олій, які йдуть на заправку різних салатів і в інших стравах. Жири присутні і в молочних продуктах. Зазначимо, жири беруть участь у літній період дуже активно, захищаючи шкіру від негативного впливу ультрафіолету. Вони також дають організму енергію, почуття ситості і допомагають синтезу вітаміну Д і К.
Не треба давати дитині багато солодощів і булочок. Це викличе лише надлишок вуглеводів, що не буде корисний для дитини. Природно, вуглеводи повинні бути в раціоні харчування, але тільки у вигляді складних вуглеводів. Вживання ж печива, цукерок зведіть до мінімуму і краще замініть їх натуральними ягодами і фруктами.
У літній період особливо відбувається витрата вітамінів і їх слід постійно поповнювати. Свіжі овочі, ягоди і фрукти повинні щодня присутні в меню дитини. В середньому у віці до 1,5 років їх повинно бути до 250 г, вже у віці до 3 років - до 300 р.
Влітку буде доречним поміняти режим прийому їжі. На пізні або ранкові години краще перенести прийом ситних і калорійних продуктів. Запропонуйте ввечері м'ясний або овочевий суп, овочеве пюре з м'ясом або кашу.
Овочеві та фруктові пюре, кисломолочні продукти відкладіть на час обіду. Якщо дитині зручніше їсти дрібними порціями, погодитеся на це. Нехай їсть яблука, банани, хліб, бублики, печиво, обов'язково давайте йому багато рідини і соки.
Обов'язково потрібно дотримуватися питний режим. Давайте напої прохолодними - десь 18-20 градусів, а дітям до року тепліше - приблизно 25-27 градусів.
Перед сном запропонуйте дитині кисломолочну продукцію або молоко.
Влітку пропонуйте своїм дітям страви власного приготування, бажано відварні, тушковані або приготовані на пару.
Також не слід забувати, що влітку швидко псуються продукти і бажано готувати їжу дрібними порціями, щоб вона не залишалася.
Свіжі ягоди та фрукти обов'язково, перед їх вживанням, слід обдати окропом.
Батьки повинні розуміти, що організм дитини, особливо до трьох років, дуже ніжний і пропонувати йому делікатеси, якими самі харчуєтеся - нерозумно. Малюкам не слід пропонувати ковбаси, окрошку, квас, різні консерви.
Не зловживайте морозивом, у ньому досить багато штучних домішок та жиру. Це може призвести до різних кишкових інфекцій і до лікарні.
Всі продукти, придбані як в магазинах, так і на ринках слід правильно зберігати. Придбані в магазинах молочні продукти потрібно зберігати в холодильнику при певній температурі. При покупці зверніть увагу на термін придатності та цілісність упаковки. До речі, не рекомендується купувати молочні продукти на стихійних ринках, особливо якщо вони розлиті в пластикові пляшки сумнівного походження. До того ж, вони можуть бути небезпечні і в плані різних хвороб.
В літній період має бути обов'язкове дотримання гігієни, щоб уникнути придбання різних кишкових інфекцій. Правила досить прості: мийте дитині руки з милом після гуляння і перед їжею, також не буде зайвим умити його.
Слідкуйте, щоб під час прогулянки він не тягнув у рот іграшки і різні предмети. Якщо дитина зовсім мала і смокче пустушку, то в разі її падіння, не рекомендується облизувати її і знову давати малюкові. У вас із собою повинна бути інша, стерильна пустушка. Про це варто подбати перед прогулянкою.
Корисні для дітей віком 2-3 років гранульовані чаї, містять у своєму складі мінерали і вітаміни. Вони легко готуються і досить приємні на смак. Давайте чай не сильно заварений і, бажано, з відсутністю цукру. Ранковий і денний час - ідеальне для пиття чаю.
Після року бажані соки, наполовину розбавлені водою. Рекомендуються також компоти, зварені з ягід і фруктів, з мінімальним додаванням цукру.
Якщо у вас в планах у спекотний день виїхати на пікнік, то слід подбати і про годування там дитину. Не будете ж ви пропонувати йому сосиски, шашлики, які викликають розлади травлення. Бажано їжу зберігати в сумці - холодильнику. Фрукти і ягоди мийте вдома, а не в річці.
Дотримання цих нескладних правил і порад, що дозволить літній період батькам нагодувати дитину без всяких для нього негативних наслідків, до того ж корисно і смачно.
Використане джерело: https://nebolet.com.ua/pitanie/pravila-detskogo-pitanija-letom.html
Коментарi