Гра – це основа навчання маленьких дітей!
Гра – це основа навчання маленьких дітей! Надавши вашій дитині час і кілька простих іграшок, можна таким чином подарувати багато цінних можливостей для отримання нових знань.
Значення гри полягає в тому, що діти починають розуміти й пізнавати їх світ. Дитяча гра розкриває їх творчий потенціал і стимулює уяву, розвиває основи читання, мислення й навички вирішення проблем, а також моторику. Вона складає основу навчання.
Чому гра настільки важлива і що ж вивчають дошкільнята у процесі гри? Спробуйте кілька із цих простих ідей, і ви дізнаєтеся про ті освітні способи та їх переваги, що може дати своїй дитині кожний батько.
Мова і збільшення словникового запасу
У процесі гри з іншими дітьми або дорослими у дитини розвиваються навички мовлення й збільшується словниковий запас. Ваша дитина послухає й вивчить мову, навіть не осмислюючи це. Граючись, діти вчяться використовувати мову для комунікації та смислового спілкування, запам’ятовувати нові слова і сприймати на слух граматичну структуру рідної мови.
· Транспортні засоби і тварини. Граючи з іграшковими легковими автомобілями, вантажівками та поїздами, а також тваринами, діти дізнаються багато нових слів для збагачення свого словникового запасу, оскільки цікавляться їх назвами, метою використання, а у випадку із тваринами – їх їжею та місцем існування. Крім того, діти й дорослі можуть придумувати різноманітні ігрові сценарії, в яких транспортні засоби або тварини можуть проявити себе, тим самим продовживши подальший розвиток мови та розширення словникового запасу.
· Ляльковий будиночок і ляльки. Гра з іграшковим будиночком для ляльок або самими ляльками дозволяє дитині відтворювати те, що відбувається в її повсякденному житті, використовуючи слова та фрази, які дитина почула від рідних і близьких. Ви, скоріше за все, здивуєтесь, коли ваша донька почне відтворювати якусь подію вашими ж власними словами, причому кінець цієї історії, можливо, буде альтернативним – таким, який для неї душевно більш близький.
Уява і творчість
У нашому стрімкому й високотехнологічному суспільстві в дітей усе менше й менше можливостей використовувати й розвивати їх творчі здібності. Діти, яким не дають можливість часто грати, можуть відчувати труднощі з тим, як зайняти себе у вільний час, бо без інструкції вони просто не знають, що робити. При наданні можливості для відкритих ігор (без певного шаблону), ваша дитина автоматично активує свій творчий потенціал, і її можливості стануть просто безмежними.
· Театральна гра. Дайте дитині кілька речей, наприклад, тарілки та іграшкові овочі і фрукти, порожні коробки та іграшковий касовий апарат або іграшки тварин і дитячий набір лікаря, і ваша дитина перенесеться в абсолютно інше місце. Дивіться й дивуйтесь тому, що вона придумає, коли приступить до гри.
· Канцелярські предмети й «hand-made». Без певної нав’язаної вами ідеї забезпечте вашу дитину різнорідними речами для створення чогось своїми руками, хай, наприклад, це будуть маркери та олівці, шматочки тканини або кольорового паперу, пусті коробки чи контейнери, клей, кнопки та стікери. Дозвольте дитині створити все, чого їй хочеться, і спостерігайте за тим, як у вашому малюкові почне проявлятись маленький митець.
https://childdevelop.com.ua/articles/develop/18/
Коментарi