Розв'язання задач і математика
Під час ігор діти можуть вирішувати складні проблеми, а також вивчити кілька основних математичних принципів. Кубики та пазли – чудова база для того, щоб надати вашій дитині багато можливостей для стимуляції розвитку цих важливих навичок.
· Кубики. Гра з кубиками породжує багато цінних «проблем» і задач, які необхідно вирішувати й розв'язувати у процесі реалізації сценарію гри. Як нам збалансувати конструкцію? Наскільки високою ми можемо зробити цю башту? Чи можемо ми побудувати замок? До того ж, маючи справу з різноманітними формами й розмірами ігрових блоків, діти дізнаються про деякі базові математичні поняття.
· Пазли. Розв’язуючи головоломку, намагаючись підібрати та стикувати її частини, діти також набувають важливих математичних навичок й досвід розв’язання проблеми. Вони дізнаються про розміри (чи не занадто великий малюнок на пазлику для фрагмента картинки) та фігури (чи однакова форма пазлика із краями даної частини). Ви можете заохочувати таке навчання, підключаючись до гри та розмовляючи з вашою дитиною А коли складений пазл перетвориться на гарний малюнок, ваш малюк отримає цінний досвід задоволення від роботи та позитивні емоції від досягнення результату.
Розвиток крупної та дрібної моторики
Навички крупної моторики розвиваються при залученні великих м’язів ніг і рук, а розвиток дрібної моторики припускає використання м’язів кистей рук, які потім при писанні будуть утримувати та спрямовувати ручку або олівець. Гра може надати багато можливостей попрацювати над укріпленням цих м’язів без активної уваги дитини – вона навіть не буде осмислювати це.
· Нанизування намистинок і плетення. Дайте дітям дитячі буси. Нанизування та плетення з них мережива стане веселим і цікавим способом контролю рухів дрібних м’язів. Ваша дитина може створити оригінальне намисто й у той самий час укріпити м’язи для дрібної моторики. Шнурування або пришивання безпечною нетравматичною голкою також дасть дітям молодшого шкільного віку задоволення від реалізації цікавих творчих ідей.
· М’ячі й балансування. Ведення м’яча та ходьба по колоді можуть допомогти вашій дитині стати більш скоординованою. Вийдіть на вулицю та поганяйте м’яч, встановіть ворота та почніть гру. Кожного разу, коли ви бачите перед собою довгу колоду, широкий бордюр або дерев’яну дошку, допоможіть дитині трохи попрактикуватись у балансуванні й рівновазі.
Зберіть іграшки та зробіть ігрову площадку, надавши дитині достатньо часу для гри. Гра з вашою дитиною, безумовно, залишить багато чудових спогадів про дитинство, а головне – вона надасть різноманітні навчальні можливості і буде сприяти розвитку вашої дитини.
https://childdevelop.com.ua/articles/develop/18/
Коментарi