/Files/images/sotrudniki/DSC_3539.JPG

У своїй роботі сестра медична старша керується Законами України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Постановами Уряду, наказами МОНмолодьспорту, МОЗУ, наказами, розпорядженнями органів освіти та охорони здоров’я, по дошкільному закладу; Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку ЗДО.

Сестра медична старша здійснює:

Ø Заходи з охорони здоров’я дітей та працівників ЗДО.

Ø Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм у приміщеннях та на території ЗДО.

Ø Прийом дітей після лікарняного.

Ø Щоденний огляд дітей.

Ø Контроль за якістю харчування дітей.

Ø Санітарно-просвітницьку роботу серед працівників, батьків, дітей.

Сестра медична старша:

Ø Проводить повсякденну роботу, яка забезпечує створення належних санітарно-гігієнічних умов у ЗДО.

Ø Здійснює облік медикаментів і є матеріально-відповідальною особою за їх одержання і придбання. Забезпечує своєчасне поповнення, стежить за дотриманням правил і термінів зберігання та використання медичних препаратів, комплектує аптечку невідкладної медичної допомоги згідно переліку.

Ø Відповідає за збереження життя, фізичного та психічного здоров’я дитини.

Ø Контролює здоров’я дітей протягом дня.

Ø Щоденно оглядає зів і шкіру дітей для виявлення педикульозу, грибкових та інших захворювань шкіри.

Ø Щоденно проводить облік присутніх та відсутніх через хворобу дітей, при необхідності ізолює хворих дітей та забезпечує догляд за ними до приходу батьків; у разі необхідності викликає швидку допомогу.

Ø Надає долікарську допомогу дітям у разі гострого захворювання чи травми, організовує (якщо є показання) їх госпіталізацію та інформує про це адміністрацію ЗДО, батьків або осіб, які їх замінюють.

Ø Здійснює планування та проведення обов’язкових медичних оглядів дітей ЗДО, зокрема поглиблених, профілактичних, перед профілактичним щепленням і забезпечує зберігання результатів та звітність у порядку, встановленому МОЗ України.

Ø Проводить медичні огляди дітей під час прийому до ЗДО та здійснює медичний контроль за перебігом періоду адаптації. Готує документи дітей до вступу в школу.

Ø Аналізує стан здоров’я дітей за результатами обов’язкових медичних оглядів, розробляє та виконує заходи щодо оздоровлення, зниження захворюваності дітей, недопущення ГРВІ, ГКІ, травматизму, отруєння рослинами.

Ø Спільно з лікарем складає план проведення профілактичних щеплень та забезпечує його виконання.

Ø Звітує перед територіальним лікувально-профілактичним закладом про результати обов’язкових медичних оглядів та проведені профілактичні щеплення дітей у ЗДО.

Ø Повідомляє педагогічний персонал та батьків або осіб, які їх замінюють, про заплановані лікувально-профілактичні заходи, медичні огляди, їх результати. Письмово повідомляє та бере згоду батьків або осіб, які їх замінюють, про профілактичні щеплення.

Ø В разі відсутності медичної сестри з дієтичного харчування виконує її обов’язки.

Ø Спільно з вихователем-методистом здійснює медико-педагогічний контроль на заняттях з фізичного виховання.

Ø Разом з лікарем, вихователем-методистом, інструктором з фізкультури розробляє систему загартування дітей, та здійснює контроль за його проведенням.

Ø Контролює виконання режиму дня, питного, рухового режиму дітей, повітряного режиму в групах, графік прибирання групових помешкань.

Ø Здійснює контроль за своєчасністю проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками дошкільного закладу.

Ø Проводить санітарно-просвітницьку роботу з дітьми, батьками або особами, які їх замінюють, та працівниками дошкільного закладу.

Ø Контролює використання і зберігання дезінфікуючих засобів. Відповідає за періодичне проведення дезінфекції приміщень ЗДО.

Ø Слідкує за маркуванням меблів та їх відповідністю до зросту дітей, проводить антропометричні вимірювання дітей.

Ø Постійно удосконалює свій професійний рівень.

Ø Виконує інструкції з охорони праці, пожежної безпеки.

Сестра медична старша несе відповідальність за:

Ø Життя і здоров’я дітей.

Ø Дотримання належних санітарно-гігієнічних вимог у ЗДО.

Ø Якість харчування дітей у ЗДО.

Ø Виконання чи порушення Статуту, Правил внутрішнього трудового розпорядку ЗДО, розпоряджень завідувача, СЕС, нормативних документів.

Ø Дотримання інструкцій з охорони праці, пожежної безпеки,санітарних норм та правил.

Ø Завдання матеріальної шкоди ЗДО.

Ø Невиконання чи неналежне виконання посадових обов’язків, що передбачені цією інструкцією.

Сестра медична старша:

Ø Працює за графіком затвердженим завідуючим.

Ø Планує свою роботу самостійно.

Ø Звітує про роботу згідно встановлених термінів і форм.

Ø Отримує інформацію нормативно-правового і організаційного характеру від завідувача і органів охорони здоров’я.

Ø За потребою може замінити в роботі вихователя, помічника вихователя.

Ø Терміново інформує завідувача про всі захворювання дітей, нещасні випадки, пов’язані з життям та здоров’ям дітей.

Ø Співпрацює з місцевими органами управління медичними закладами і дотримується положень їхніх розпорядчих документів, дія яких розповсюджується на заклади освіти.

Коментарi